Strona główna   Plan lekcji Biblioteka Galerie Rekrutacja Webmail Kontakt

logo

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.

tarcza

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW!

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO LICEUM NA ROK SZKOLNY 2015/2016 ODBĘDZIE SIĘ 15 KWIETNIA 2015 R., OD GODZINY 16.00 MOŻLIWOŚĆ ZWIEDZANIA SZKOŁY, O GODZINIE 17.00 SPOTKANIE Z DYREKCJĄ LICEUM W AULI, PO SPOTKANIU ZAPRASZAMY DO ROZMÓW Z NASZYMI NAUCZYCIELAMI I UCZNIAMI ORAZ DALSZEGO ZWIEDZANIA PRACOWNI I SAL LEKCYJNYCH. WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

» Koło robotyki 2014/2015

Zapraszamy uczniów zainteresowanych robotyką a także grafiką 3D na zajęcia koła robotyki, w środy od 9 godziny lekcyjnej do pracowni 103. Nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D z dotacji m. st. Warszawy w ramach projektu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Planujemy pokazy druku 3D, warsztaty z nauką projektowania 3D w aplikacji Blender a także konkurs na projekt obiektu 3D.

Galeria zdjęć

» Konkurs

Szkolny konkurs matematyczny „n+1” – seria 7. (do 11.03.2015)

Strona konkursu

» Ranking „Perspektyw” 2015

ikona programu Adobe ReaderNasza Szkoła uplasowała się na 16 miejscu w Rankingu Liceów Warszawskich 2015. W ogólnopolskim  Rankingu Maturalnym  Liceów Ogólnokształcących  2015   zajęliśmy miejsce  29.

» Konkurs literacki o „Pióro Zamoyskiego” i „Długopis Zamoyszczaka”

Regulamin konkursu literackiego 2015

» Warszawskie miejsca z charakterem

Prezentujemy gazetkę z warsztatów na Uniwersytecie Warszawskim, do której artykuły napisała czwórka uczniów LO Zamoyskiego: Julianna Kaczorowska z klasy 2E, Mateusz Kuchta – tegoroczny absolwent 3C, Jakub Drożdż i Robert Bengsz z 2G.
gazetka_mapa
Z życzeniami miłych wakacji polecamy lekturę na spacery po mieście.

» Sukces Zamoyskiego koła robotyki „Do Roboty”

Drużyna naszego koła zajęła III miejsce w kategorii Puckt Collect na ogólnopolskich zawodach Robomaticon, zorganizowanych 8 marca 2014 r. przez Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Zdjęcia z zawodów

rob_dyp_maly.jpg

Więcej informacji o kole w zakładce Robotyka

» Wizyta naszych uczniów w Ambasadzie Niemiec

10 kwietnia 2014 r. uczniowie z grup języka niemieckiego z klas 1B oraz 1G wzięli udział w lekcji tematycznej „Niemcy – Ambasada – Dyplomacja” zorganizowanej w Ambasadzie Niemiec w Warszawie. Podczas spotkania można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Niemczech dziś i kiedyś, zadać pytania, na które zawsze chciało się znać odpowiedzi, jak również zainspirować się do dalszej nauki języka niemieckiego.

ambasada_Niemiec

» Olimpijski sukces naszego ucznia

Uczeń Naszej Szkoły Dominik Klemba został finalistą
XXI Olimpiady Informatycznej.
Gratulacje!!!

» Dni Frankofonii w naszej Szkole

20 marca w Naszej Szkole odbyły się Dni Frankofonii. Gościliśmy panie Pamelę Isfeld i Ewę Krasnodębską z Ambasady Kanady. Spotkanie dotyczyło debaty związanej z utworem Suzanne Lebeau 'Grzechot kości'. Goście i pani Dyrektor Ewa Sosnowska wręczyły uczniom nagrody za najlepszy plakat o Kanadzie oraz w konkursie wiedzy o Kanadzie.

Galeria zdjęć

26 marca w Zespole Szkół nr 113 im. R. Schumana odbyła się druga część konkursu wiedzy o Kanadzie, w którym uczestniczyli nasi uczniowie zajmując I i III miejsce. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

logo_Kanada   logo_Kanada

» Wirtualna podróż po szkole

Pierwszy slajd

» Wyróżnienie Uniwersytetu Warszawskiego – 19 stycznia 2013

Wyróżnienie dla XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie za zaangażowanie i wyniki uczniów w projekcie Matematyka dla Ciekawych Świata.

UW_wyroznienie.jpg

» List gratulacyjny i dyplom uznania SGH – 16.03.2013 r.

List gratulacyjny i dyplom uznania za wysoki poziom przygotowania naszych absolwentów, przyjętych do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

list dyplom